Technologia

Bydło + Kwotowanie mleka

Hodowca polskiej czerwonej

Podhale to rejon gdzie w dalszym ciągu w wielu gospodarstwach rolnych nadal dominuje hodowla bydła rasy polska czerwona. W ostatnim okresie na terenie gminy Czarny Dunajec obserwuje zwiększone zainteresowanie  utrzymaniem tej rasy w gospodarstwach. Ze względu na możliwość otrzymania dopłat do krów  w ramach programu rolno-środowiskowego: ochrona rodzimych ras zwierząt gospodarskich.

 Czytaj więcej »

Kwotowanie Produkcji Mleka

1 kwietnia 2012 r. rozpoczął się kolejny rok Kwotowania Produkcji Mleka w Polsce.

 Czytaj więcej »

Konferencja: Nowe kierunki w hodowli i żywieniu krów mlecznych - 28.02.2014 - fotogaleria

28 lutego 2014 r. w siedzibie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, odbyła się IV Wojewódzka Konferencja dla hodowców bydła mlecznego, połączona z uroczystością wręczania pucharów, nagród i dyplomów dla najlepszych Hodowców Małopolski w 2013 roku.

 Czytaj więcej »

Problem chorób metabolicznych u bydła mlecznego na Podhalu - szkolenie dla hodowców

7 marca 2014 r. w GOK w Czarnym Dunajcu odbyło się szkolenie dla hodowców bydła mlecznego zorganizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu wspólnie z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Spotkanie miało za zadanie przybliżyć problem chorób metabolicznych w stadach bydła mlecznego na terenie Podhala oraz zaproponować program monitoringu tych chorób, prowadzony przez Katedrę Żywienia Zwierząt i Paszoznawstwa (UR w Krakowie).

 Czytaj więcej »

Rewolucja genomowa w hodowli bydła

Czy czasy tradycyjnej oceny wartości hodowlanej zwierząt odchodzą powoli do lamusa? Obecnie coraz większą popularnością cieszy się w Europie, a w perspektywie również w Polsce ocena genomowa.

 Czytaj więcej »

Ogłoszenie sprzedaży jałowic

 Czytaj więcej »