Wydarzenia

Image descriptionPodsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w AGROPORMOCJI 2017

9. września br. podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Zarudzki uczestniczył w 27 edycji Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGROPORMOCJA 2017. Wystawa, której organizatorem był nasz Ośrodek odbywała się w Nawojowej koło Nowego Sącza.

Ryszard Zarudzki dokonał uroczystego otwarcia wystawy oraz uczestniczył w podsumowaniu i wręczeniu nagród laureatom kilku wojewódzkich konkursów, między innymi: Agroliga, Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w Małopolsce, Najlepsze gospodarstwo ekologiczne, Estetyczna zagroda. Następnie Wiceminister zwiedził teren wystawy, rozmawiając z wystawcami, rolnikami, doradcami i przedstawicielami instytucji obsługi rolnictwa. Przebywał również w namiocie wystawienniczym Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Wystawa AGROPOROMOCJA jest największym wydarzeniem plenerowym branży rolniczej w Małopolsce. Głównym celem wystawy jest promocja najlepszych produktów i firm sfery agrobiznesu, ułatwienie kontaktów biznesowych między rolnikami a przedsiębiorcami, a także przedstawienie dorobku gospodarczego oraz dziedzictwa kulturowego i kulinarnego małopolskiej wsi, w tym szczególnie produktu regionalnego, rękodzieła i folkloru.

Podczas tegorocznej Wystawy swój dorobek, wyroby i usługi zaprezentowało ok. 300 firm z branż rolniczych i okołorolniczych oraz wystawcy indywidualni: twórcy ludowi, właściciele gospodarstw agroturystycznych, producenci żywności ekologicznej i pszczelarze.

Podobnie jak w ubiegłym roku, do Nawojowej przyjechało ponad 30 tyś. zwiedzających, zarówno mieszkańcy okolicznych miejscowości, jak i liczne autokary z rolnikami z całego regionu. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi m.in. w zakresie produkcji rolnej, ekologii i ochrony środowiska, przetwórstwa rolno-spożywczego, ogrodnictwa, nasiennictwa, budownictwa wiejskiego i budynków inwentarskich. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się wystawa maszyn rolniczych, wystawa zwierząt (owiec, kóz, królików, szynszyli i drobiu ozdobnego) oraz kiermasz ogrodniczy, podczas którego można było kupić nasiona i sadzonki.

Wystawie tradycyjnie towarzyszyły liczne atrakcje, między innymi występy zespołów folklorystycznych, pokazy, konkursy kulinarne i degustacje produktów regionalnych.| Opracowane przez Admin |