Wydarzenia

Image descriptionTargi Opolagra 2017

W dniach od 9 do 11 czerwca na terenie Lotniska Kamień Śląski odbyła  się XIV edycja Targów Rolniczych "Opolagra"2017, teren pod stoiska i obszary, na których odbywały się pokazy to 45 hektarów. Targi Opolagra to nie lada gratka dla miłośników techniki rolniczej i jest ona doskonałą okazją do zapoznania się najnowszymi ofertami producentów maszyn rolniczych oraz do poszerzenia swojej wiedzy. Mieliśmy okazję  uczestniczyć w tej  imprezie.  

Targi były  okazją do obejrzenia  produktów  na kilkuset stoiskach, można było zobaczyć profesjonalne pokazy maszyn rolniczych zielonkowe Valtra Silesia SHOW- dynamiczne pokazy ciągników „Valtra” wraz z maszynami zielonkowymi takimi jak: kosiarki, zgrabiarki, przetrząsacze i przyczepy samozbierające, obserwujący pokazy mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi modelami ciągników czwartej generacji, a także z rozwiązaniami stosowanymi przez fińskiego producenta. Ciekawe okazały się pokazy mycia maszyn rolniczych czy pracy pras i prasoowijarek oraz sieczkarni samojezdnych.

Pokaz stabilizacji belki opryskiwaczy na torze przeszkód  cieszył się wielkim zainteresowaniem zwiedzających. Na tegorocznej wystawie - po raz drugi w Polsce - zorganizowany  został „Manitou Cup”, czyli trzydniowy konkurs dla operatorów maszyn roboczych. Na wyznaczonych torach z przeszkodami, walczyli nie tylko operatorzy maszyn  w przerwach między rozgrywkami swoich sił na torze mogli spróbować także widzowie. Odbył się również pokaz pt. „Świat Deutz-Fahr”, prezentowano nowej generacji ciągniki o mocy 100-340 KM. Przedstawiciele „Deutz-Fahr” pokazali jak można pogodzić wysoką wydajność z minimalnym zużyciem paliwa.

W czasie Targów odbyła się również Wystawa zwierząt hodowlanych. Śląska Wystawa Bydła Hodowlanego jest organizowana przez Polską Federację Hodowców i Producentów Bydła Mlecznego Oddział Opole pod kierownictwem Teresy Kurowskiej, Okręgowy Związek Hodowców Bydła w Opolu wraz z prezesem związku Martinem Ziają oraz Śląski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka z prezesem Panem Zbigniewem Chwastkiem.

 

Nowością na terenie wystawy zwierząt były  pokazy pracy maszyn umożliwiające np. porównanie technologii zadawania pasz. W dniu 09.06.2017 odbyło się  Europejskie Forum Mleczarskie – COPA COGECA w którym uczestniczyła także Ewa Lech, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Na ringu zaprezentowało się 100 sztuk bydła mlecznego, odbyła się wycena najpiękniejszych zwierząt, oraz malowniczy konkurs młodych hodowców.

Organizator targów zadbał również o liczne punkty konsultacyjne dla rolników.

Opracowali: Eugeniusz Tadel, Ewa Rhein
Zdjęcia: Eugeniusz Tadel| Opracowane przez Admin |