Wydarzenia

Image descriptionAgroLiga 2016 uroczyście podsumowana

20 czerwca 2017 r. poznaliśmy zwycięzców ogólnopolskiego konkursu AgroLiga 2016. Należne Im honory - podczas Gali AgroLiga 2016 w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego, nad którą Honorowy Patronat pełnił Prezydent RP Andrzej Duda – puchary i dyplomy, gratulacje i życzenia na przyszłość składali na oczach ponad 700-osobowej widowni: Prezydent RP Andrzej Duda, Sekretarz Stanu w MRiRW Zbigniew Babalski, Prezes ARiMR Dariusz Golec, Prezes ARR Łukasz Hołubowski, Prezes KRUS Adam Wojciech  Sekściński oraz Dyrektor Akademii Telewizyjnej TVP S.A. Małgorzata Bączyk. Wcześniej – podczas podniosłej uroczystości w gmachu MRiRW, połączonej w wręczeniem Honorowych Odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” – dyplomy wręczył i winszował osiągnięć Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel.

Mistrzami Krajowymi AgroLigi 2016 w kategorii Rolnicy zostali Alicja i Krzysztof Spychalscy z Pikutkowa w woj. kujawsko-pomorskim, zaś w kategorii Firmy – Grupa Agrocentrum w Łomży w woj. podlaskim.

Po uroczystości odbyły się degustacje smakołyków przygotowanych przez sponsorów Gali AgroLiga 2016, w tym laureatów Agroligi 2016 i innych edycji konkursu AgroLiga. Wielu uczestników Gali miało okazję pozować do zdjęcia z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

 

A to wyniki konkursu AgroLiga 2016:


KATEGORIA ROLNICY


Mistrz Krajowy AgroLigi 2016


Alicja i Krzysztof Spychalscy, Pikutkowo, woj. kujawsko-pomorskie


I Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2016

Tamara i Edward Przyłuccy, Brożówka, woj. warmińsko-mazurskie

Barbara i Zdzisław Załoga, Maria i Mariusz Załoga, Bukowie, woj. opolskie


Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2016


Barbara i Ryszard Kacprzak, Stare Paski, woj. mazowieckie

Beata i Zbigniew Kołoszyc, Nowiny Wielkie, woj. lubuskie

Bogumiła i Wojciech Pajor, Dobrociesz, woj. małopolskie

 list gratulacyjny z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy (fot. Krzysztof Sitkowski - KPRP)

 

puchar z rąk prezesa ARiMR Dariusza Golca

list gratulacyjny z rąk ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela

Honorowa Odznaka "Zasłużony dla Rolnictwa" dla Wojciecha Pajora

Dorota i Andrzej Dziekońscy, Dziękonie, woj. podlaskie

Małgorzata i  Bogdan Zblewscy, Przechlewo, woj. pomorskie


Laureat Krajowy AgroLigi 2016

Teresa i Grzegorz Wójciccy, Kotki-Budy Duże, woj. świętokrzyskie

Monika i Piotr Korszeń, Przegaliny Duże, woj. lubelskie

Aneta i Arkadiusz Osowscy, Gledzianówek, woj. łódzkie

Wioletta i Tomasz Skupin, Żarki, woj. dolnośląskie

Ewa i Jan Toborowicz, Bukowina, woj. podkarpackie

Paweł Koczan, Darłowo, woj. zachodniopomorskie   

Maria i Horst, Jeżowa, woj. śląskie (nagrody zostały wręczone w Lublińcu)

 

KATEGORIA FIRMY


Mistrz Krajowy AgroLigi 2016


Grupa AGROCENTRUM Sp. z o.o. Łomża, woj. podlaskie  (nagrody odbierali właściciele Stanisław i Adam Pietruszyńscy)


I Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2016

PR-H Gałopol Sp. z o.o., Gałowo, woj. wielkopolskie  (nagrody odbierał prezes Marian Pankowski)


Wicemistrz Krajowy AgroLigi 2016

PPHU „Młyn Proboszczowice” Grzegorz Kopacki, Proboszczowice, woj. łódzkie (nagrody odbierali właściciele Krystyna i Grzegorz Kopaccy)

Firma „ZIELONA FARMA” – Krzysztof Rajtar, Żelimucha, woj. zachodniopomorskie  (nagrody odbierali właściciele Marzena i Krzysztof Rajtar)

ROLMARKET Sp. z o.o. Sp. k., Cieśle, woj. mazowiecki (nagrody odbierali Renata i Łukasz Rybiccy)

PP-H „MasDrob”, Siniarzewo, woj. kujawsko-pomorskie (nagrody odbierali Barbara i Marian Chojniccy)

PH-U AGROPOL, Baborów, woj. opolskie (nagrody odbierali Krystyna Pohl-Tatura i Ryszard Tatura)

OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o., Olsztynek, woj. warmińsko-mazurskie  (nagrody odbierał prezes Kazimierz Frąckiewicz)


Laureat Krajowy Agroligi 2016


WAŃCZYKÓWKA Lucyna Wańczyk, Krzeszów, woj. dolnośląskie

Przedsiębiorstwo Nasienno-Zaopatrzeniowe Wójcik Sp. J., Wschowa, woj. lubuskie  (nagrody odbierał prezes Maciej Wójcik)

F.H.U. AGRO-PLUS Piotr Kowalczyk, Rogów, woj. świętokrzyskie (nagrody odbierali właściciele Anna i Piotr Kowalczyk z dziećmi Małgosią i Michałem)

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Nowym Sączu, woj. małopolskie - nagrody odbierała Joanna Nędza, kierownik produkcji:

 list gratulacyjny z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy  (fot. Krzysztof Sitkowski - KPRP)

 list gratulacyjny z rąk ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela

 dyplom konkursowy z rąk podsekretarza stanu w MRiRW Zbigniewa Babalskiego i puchar z rąk prezesa ARR Łukasza Hołubowskiego

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu, woj. śląskie (nagrody odbierał prezes Andrzej Herbut)

Cukiernicza Spółdzielnia „Roksana”, Strzyżów, woj. podkarpackie  (nagrody odbierała prezes Małgorzata Krajciewicz-Żurek)

Firma Produkcyjno-Handlowa Teresa i Henryk Siemiak, Włodawa, woj. lubelskie (nagrody odbierał właściciel Henryk Siemiak z synem Tomaszem)

 

Informacja przygotowane przez redakcję AGRO



| Opracowane przez Admin |