Archiwum Wydarzeń

XXIII edycja Wyborów Chłopa roku 2017

2017-05-05

1

Tradycyjnie, bo po raz 23-ty, świętowano w Racławicach Wybór Chłopa Roku 2017. Tegoroczne wybory wypadły w czwartą niedzielę kwietnia, dokładnie w imieniny Wojciecha i Bartosza. Mimo chłodnej pogody na błoniach wsi Janowiczki, pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, zebrał się tłum ludzi, by kibicować kandydatom na Chłopa Roku w zmaganiach o pierwsze miejsce. W tym roku do zawodów przystąpiło siedmiu zawodników, w tym dwóch reprezentantów województwa małopolskiego.

Więcej »

Wielkanoc na Krakowskim Rynku

2017-04-21

1

Różnobarwne pisanki, stroiki, a także ręcznie malowane i rzeźbione wyroby regionalne w dniach od 7 do 17 kwietnia zapełniały stragany na Rynku Głównym w Krakowie jako nieodłączną imprezę Targów Wielkanocnych.

Corocznie Targom towarzyszyły liczne wydarzenia m.in. konkurs palm w Niedzielę Palmową, Konkurs Potraw Wielkanocnych w Sobotę Wielkanocną, którego współorganizatorem był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Więcej »

Wywiad z Adamem Ślusarczykiem, Dyrektorem Małopolskiego Odziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nt. kampanii dopłat obszarowych 2017

2017-04-18

1 Więcej »

Życzenia wielkanocne

2017-04-12

1 Więcej »

Wywiad z Markiem Kwiatkowskim, Dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego nt. kampanii dopłat obszarowych 2017

2017-03-23

1

Jak każdego roku, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego pomaga rolnikom w wypełnianiu wniosków. Jesteśmy największym, a dzięki zdobytemu doświadczeniu również najbardziej profesjonalnym podmiotem świadczącym tego typu usługi. W ubiegłym roku wykonaliśmy ponad 36 tys. wniosków o płatności bezpośrednie. Nasi doradcy dysponują fachową wiedzą i podlegają cyklicznym szkoleniom, dzięki czemu wnioski są dobrze i terminowo przygotowane. Służymy pomocą każdemu, kto jej potrzebuje, wystarczy jedynie udać się z właściwymi dokumentami do terenowych biur naszej jednostki lub do doradców pełniących dyżury w urzędach gmin oraz biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Więcej »

XI Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej

2017-03-22

1

W Ostrowie w dniach 10 i 11 marca  odbyły się XI Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej.  Święto popularyzuje nieco zapomniany dzisiaj zabieg ogławiania wierzby służący ochronie tego gatunku drzewa – dzięki podcięciu raz na jakiś czas gałęzi drzewa, nie stanowi niebezpieczeństwa i może prawidłowo się rozwijać. Ponadto umożliwia on rozwój wielu gatunków ptaków i zwierząt, które bytują w ogłowionych pniach starych wierzb.

Więcej »

Hodowcy i producenci mleka z trzech powiatów - po raz kolejny w Dąbrowie Tarnowskiej

2017-03-21

1

O tym, co między innymi stanowi o sukcesie w odchowie jałówek hodowlanych, z jakich, w obecnym czasie, programów unijnych mogą skorzystać rolnicy, oraz, czy warto wapnować glebę – informowano podczas corocznego, trzeciego już,  szkolenia dla hodowców i producentów mleka.

Więcej »

Małopolskie Spotkania Hodowców

2017-03-20

1

Już po raz siódmy podczas dorocznej konferencji organizowanej przez Dział Technologii Produkcji Rolnej Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z/s w Karniowicach spotkaliśmy się z małopolskimi hodowcami krów mlecznych. Zgodnie z tradycją głównym współorganizatorem wydarzenia, w tym roku pod nazwą Małopolskie Spotkania Hodowców, była Polska Federacja Hodowców Bydła Mlecznego i Producentów Mleka – Przedstawicielstwo w Krakowie, zaś jego tegorocznymi partnerami firma paszowa AdiFeed Polska oraz Rolniczo-Handlowa Spółdzielnia Pracy w Nowym Sączu.

Więcej »

Wyprawa do eko farmy

2017-03-07

1

Przedstawiamy rozmowę z Maciejem Włodarczykiem,  który wraz z żoną Lidią od 15 lat prowadzi w miejscowości Pogorzany w gminie Jodłownik ekologiczne gospodarstwo rolne „Eko Farma”.  Gospodarstwo zajmuje się przetwórstwem swoich  owoców: jabłek, grusz, śliwek, aronii, uzyskiwanych z powierzchni ok. 2 ha upraw i pieczeniem ekologicznego, funkcjonalnego pieczywa.

Więcej »

Konferencja z Ministrem Rolnictwa

2017-03-03

1

W poniedziałek, 20 lutego, w Krakowie odbyła się konferencja z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztofa Jurgiela. Min ister przybył do Małopolski na zaproszenie Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha, również obecnego na spotkaniu. Ponadto uczestnikiem spotkania był prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz.

Więcej »


[1]      «      2   |   3   |   4   |   5   |   6      »      [50]