Archiwum Wydarzeń

Sukcesy małopolskich hodowców

2017-05-22

1

Maj br. był wyjątkowym miesiącem dla hodowców bydła mlecznego, zarówno w kraju jak i w Małopolsce. Dobrą passę rozpoczęła organizowana co dwa lata XXVIII Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu, podczas której zaprezentowano łącznie 150 szt. krów i jałowic mlecznych pięciu ras. W tegorocznej edycji wystawy kategorię rasy polskiej czerwonej zdominowali małopolscy hodowcy. Złoty medal i tytuł czempiona oraz wice czempiona XXVIII KWZH zdobyły odpowiednio krowy Perła i Prima prezentowane przez Jadwigę i Jana Litwinów z Czarnej Góry.

Więcej »

Tydzień chleba na zakwasie

2017-05-11

1

W dniach 5–11 kwietnia 2017 r. odbyły się  w ZSCKR w Bystrej obchody „Tygodnia chleba na zakwasie”; tegorocznym motywem przewodnim był „Chleb ziołowy”. W ramach „Tygodnia chleba” zorganizowano warsztaty pieczenia chleba z wykorzystaniem ziół z przyszkolnego ogrodu ziołowego. Te były nie tylko dodatkiem kulinarnym, ale i oryginalnymi ozdobami stołów.

Więcej »

XX Małopolska Giełda Agroturystyczna już za nami

2017-05-08

1

W dniach 22 i 23 kwietnia na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie już po raz dwudziesty odbyła się Małopolska Giełda Agroturystyczna, której głównym celem jest promocja turystyki wiejskiej oraz przedstawienie atrakcyjnej oferty wypoczynku mieszkańcom Krakowa i całego województwa małopolskiego. Giełdzie towarzyszyły VI Targi Ogrodnicze, na których prezentowały się firmy związane z branżą ogrodniczą m.in. szkółkarskie, nasiennicze, nawozowe, projektujące ogrody. Można było nabyć wiele ciekawych okazów roślin.

Więcej »

XXIII edycja Wyborów Chłopa roku 2017

2017-05-05

1

Tradycyjnie, bo po raz 23-ty, świętowano w Racławicach Wybór Chłopa Roku 2017. Tegoroczne wybory wypadły w czwartą niedzielę kwietnia, dokładnie w imieniny Wojciecha i Bartosza. Mimo chłodnej pogody na błoniach wsi Janowiczki, pod pomnikiem Bartosza Głowackiego, zebrał się tłum ludzi, by kibicować kandydatom na Chłopa Roku w zmaganiach o pierwsze miejsce. W tym roku do zawodów przystąpiło siedmiu zawodników, w tym dwóch reprezentantów województwa małopolskiego.

Więcej »

Wielkanoc na Krakowskim Rynku

2017-04-21

1

Różnobarwne pisanki, stroiki, a także ręcznie malowane i rzeźbione wyroby regionalne w dniach od 7 do 17 kwietnia zapełniały stragany na Rynku Głównym w Krakowie jako nieodłączną imprezę Targów Wielkanocnych.

Corocznie Targom towarzyszyły liczne wydarzenia m.in. konkurs palm w Niedzielę Palmową, Konkurs Potraw Wielkanocnych w Sobotę Wielkanocną, którego współorganizatorem był Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

Więcej »

Wywiad z Adamem Ślusarczykiem, Dyrektorem Małopolskiego Odziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nt. kampanii dopłat obszarowych 2017

2017-04-18

1 Więcej »

Życzenia wielkanocne

2017-04-12

1 Więcej »

Wywiad z Markiem Kwiatkowskim, Dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego nt. kampanii dopłat obszarowych 2017

2017-03-23

1

Jak każdego roku, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego pomaga rolnikom w wypełnianiu wniosków. Jesteśmy największym, a dzięki zdobytemu doświadczeniu również najbardziej profesjonalnym podmiotem świadczącym tego typu usługi. W ubiegłym roku wykonaliśmy ponad 36 tys. wniosków o płatności bezpośrednie. Nasi doradcy dysponują fachową wiedzą i podlegają cyklicznym szkoleniom, dzięki czemu wnioski są dobrze i terminowo przygotowane. Służymy pomocą każdemu, kto jej potrzebuje, wystarczy jedynie udać się z właściwymi dokumentami do terenowych biur naszej jednostki lub do doradców pełniących dyżury w urzędach gmin oraz biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Więcej »

XI Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej

2017-03-22

1

W Ostrowie w dniach 10 i 11 marca  odbyły się XI Małopolskie Dni Wierzby Głowiastej.  Święto popularyzuje nieco zapomniany dzisiaj zabieg ogławiania wierzby służący ochronie tego gatunku drzewa – dzięki podcięciu raz na jakiś czas gałęzi drzewa, nie stanowi niebezpieczeństwa i może prawidłowo się rozwijać. Ponadto umożliwia on rozwój wielu gatunków ptaków i zwierząt, które bytują w ogłowionych pniach starych wierzb.

Więcej »

Hodowcy i producenci mleka z trzech powiatów - po raz kolejny w Dąbrowie Tarnowskiej

2017-03-21

1

O tym, co między innymi stanowi o sukcesie w odchowie jałówek hodowlanych, z jakich, w obecnym czasie, programów unijnych mogą skorzystać rolnicy, oraz, czy warto wapnować glebę – informowano podczas corocznego, trzeciego już,  szkolenia dla hodowców i producentów mleka.

Więcej »


[1]      «      1   |   2   |   3   |   4   |   5      »      [49]